środa, 26 stycznia 2011

351. Warsztaty- tworzenie postaci

Wedle wczorajszej zapowiedzi dzisiaj przedstawię owoce naszej warsztatowej pracy nad tworzeniem własnej postaci. Zamierzeniem zabawy było stworzenie nowej, oryginalnej postaci, bohatera ciekawej serii rysunków/komiksów. Uczestnicy wyzwania musieli nie tylko narysować postać, ale nadać jej imię, rys charakterologiczny.
Spośród wszystkich prac wyróżniłem (wraz z wspomagającymi nauczycielami ;)) trzech autorów: Małgosię Borkowską, Ewę Kujawską i Jacka Bielińskiego.
Poniżej efekty ich prac.
Małgorzata stworzyła postać "Gwoździa", więźnia, który próbuje uciec.


Styl rysowania narzuca nieco pesymistyczny punkt spojrzenia na postać, ale jest ona jak najbardziej komiczna. Każda próba ucieczki (oprócz tej ostatniej, decydującej) jest nieudana. Udaje mu się dopiero, gdy buduje pojazd- wiertło z łyżeczek.

Uzupełniłem charakterystykę Małgosi o własne propozycje rozwinięcia serii.


Pomysł Ewy najbardziej mnie rozbroił. Wymyśliła ona postać pani Jadwigi, surowej nauczycielki historii. Po godzinach pracy pani Jadwiga zamienia się w Super Jadźkę, osobę o nadprzyrodzonych zdolnościach, która pomaga potrzebującym. Ściąga nie tylko bezdomne koty z drzew, ale także pomaga uczniom w odrabianiu zadań domowych...


Takie wprowadzenie do postaci nasuwa różne pomysły rozwinięcia serii.



Ostatnia z wyróżnionych prac to niezwykła para bohaterów wymyślonych przez Jacka. "Baran" i "Bleczek" to przyjaciele z podwórka, blokersi. Spotykają się zawsze na podwórku przy okazji wyprowadzania domowych zwierzaków (jeden z nich hoduje... pingwina, który na dodatek ma afro). Zwróćcie uwagę na styl graficzny- niby niestaranny, ale kryjący w sobie pewien potencjał.


Humor użyty w tej serii mógłby opierać się tylko na komizmie słownym- w końcu bohaterowie spotykają się i rozmawiają. Ciekawe wyzwanie.


A jak Wam podobają się przedstawieni bohaterowie?

5 komentarzy:

 1. Kapitalne, szczególnie rozbroił mnie ostatni pasek o Baranie i Bleczku (Bleczce?) :D

  OdpowiedzUsuń
 2. No jest zaskakujący...
  Chłopak zna się na rzeczy...;)

  OdpowiedzUsuń
 3. a mnie rozbrajają najbardziej TWOJE MINY!!! szpiegu z krainy deszczowców!

  OdpowiedzUsuń
 4. widać, że Jacek ma niesamowity talent, pomysł też rozbrajający :)

  OdpowiedzUsuń