wtorek, 23 sierpnia 2011

563. Tipsomaniak 2011

Wszyscy poznali nową Klarę już przed wakacjami, czas na tłumaczenia ;)

W środę, 31 sierpnia, ukaże się wrześniowy numer "CD-Action". Oprócz standardowego dobra (gry na płycie, pismo) w zestawie znajdziecie "Tipsomaniak 2011", cyklicznie ukazującą się książeczkę dla graczy. Tym razem w "Tipsomaniaku" rysunki Otisa, rysownika zafascynowanego klimatami "Star Wars" (i to lwia część tej publikacji).
Do swojej autorskiej książeczki Marcin zaprosił i mnie. Wspólnie zastanowiliśmy się jak pogodzić nasze odmienne stylistyki... Tak powstały dwie serie: "Zygmunt Wars" (o niej później) i "Klara po drugiej stronie portalu".
Chcieliśmy stworzyć serię, którą zilustrowalibyśmy razem. Pomysł wyjściowy był bardzo prosty- ja rysuję początek, kończy Otis (współpracowaliśmy tylko online). Tylko jak wytłumaczyć fabularnie, że Klara początkowo jest (hm) niezbyt urodziwa, aż przeobraża się w obiekt westchnień każdego gracza ;) Pierwszy (wcale nie taki kiepski) pomysł zakładał, że po mojej części (a przed rysunkiem Marcina) dopiszemy tekst "A teraz załóż swoje superekstraultra okulary 3D, w których nic nie jest już takie samo...". W tej wersji widzielibyście standardowe, znane już przygody Klary, ale w odmiennej stylistyce. Druga propozycja wydała nam się ciekawsza, choć była większym wyzwaniem: robimy coś zupełnie nowego. I tak Klara trafiła na drugą stronę lustr... tfu, portalu.
A po drugiej stronie portalu nic już nie jest takie samo ;)
Do tej serii stworzyłem 9 prac. Ja najpierw rysowałem swoją wersję...

... Otis z tego materiału robił cuda...

... i jeszcze większe cuda!

Nie powiem, wyszło to całkiem ciekawie ;)
Choć nie jest to pomysł na długą serię, przygody Klary po drugiej stronie portalu były dla nas wyzwaniem także scenariuszowym. Jak w krótkim czasie zrobić w miarę zwartą i zabawną serię? Czy taka współpraca ma sens? Czy fani Klary nie przejdą na fanów Otisa ;)? Przekonacie się za tydzień ;)
Poniżej jeden z niewykorzystanych rysunków (poznacie chyba czyje to dzieło :P).

Na deser- alternatywna wersja okładki.

9 komentarzy:

 1. Jest! TIPSOMANIAK z rysunkami! Hura!!! A cartoon wars jest też bardzo ciekawe... Bardzo żałuję, że cartoonwarsblog nie jest kontynuowany :(
  Podejrzewam, że wyjdzie świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wreszcie! :) Naczekałem się i wyszło świetnie. Gratulacje dla Pana i Otisa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Marek opisał to tak szczegółowo, że już nie muszę nic dodawać. Mam nadzieję, że nasze wspólne rysunkowe zabawy przypadną Wam do gustu ;)

  Agalin - Nie jest, ale za chwilę będzie, nowe CW już się robią :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No ja tylko czekam na nowe CD-Action żeby zapomnieć o szkole :(
  Ale Tipsomaniak zajebisty.

  Braffka Lenc :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Więc panie otis kiedy można się spodziewać kontynuacji? :) Podejrzewam, że (moim zdaniem) i tak żadne z nowych CW nie przebiją meczu i polskich kibiców
  (http://cartoonwarsblog.blogspot.com/2008/06/42-do-boju-polskoooooooo.html)
  Ale z wcześniejszej waszej twórczości widać, że takie połączenia się udają (chociażby rysunki gościnne na CWB)

  OdpowiedzUsuń
 6. We wrześniu blog rusza z kopyta :) Kilka pasków już mam, jeszcze bez kolorów. Nie chciałbym ruszać, zanim nie uzbieram trochę rysunków na zapas.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mogę się doczekać tego numeru CDA :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zbyt cienki ten tipsomaniak... chodzi mi o grubość oczywiście. Czuję pewien niedosyt, bo naprawdę jakościowo wyszło wspaniale! Gratz to Marek & Otis.

  OdpowiedzUsuń