środa, 3 sierpnia 2011

547. Czego uczą nas gry 2.1

Wczoraj ukazał się sierpniowy numer "CD-Action". Moja obecność zaznaczyła się w nim w 3 miejscach, m.in. ponownie ilustrowałem tekst "Czego uczą nas gry".

Ponownie, bo felieton doczekał się drugiej części (a pewnie i trzecia będzie). Bardzo chętnie zilustruję kolejne jego wariacje.
Niewykorzystane rysunki z pierwszej serii są TU i TU.
Wprawdzie tekst jest tylko na jedną stronę, bardzo przyjemnie mi się go ilustrowało. Powstało 22 rysunków, z czego w piśmie znalazły się... 2. Niewykorzystane podzieliłem na 2 grupy: pierwsza dzisiaj, kolejna jutro.
Tekst w zabawny sposób wyszydza uproszczenia, którymi raczą nas gry. Zgodnie z tytułem- poprzez granie uczymy się złych nawyków. Oczywiście, artykuł ma charakter czysto zabawowy, dlatego więc rysunki stanowią jego świetne (moim zdaniem :)) dopełnienie.
Rysunki pogrupowałem śródtytułami (wytłuszczone).
More ammo!

Pozyskiwanie amunicji w grach jest bardzo proste- znajdziemy ją pod jałowcem czy tez palmą... Znam gry, w których skrzynki z amunicją walały się po szpitalu :P...

Na początek był tylko rysunek z dymkiem. Po chwili wpadłem na pomysł z "łommo"- wydał mi się na tyle fajny, że poprawiłem gotowy obrazek. Nadal uważam, że jest fajny :)

Sutki z piekła rodem
Kobiety w grach przedstawiane są jako niedościgniony ideał. Zapewne twórcy gier realizują w swoich projektach jakieś erotyczne fantazje ;) No i wydatne piersi, które jednak są delikatnie przysłonięte ;)To nie jest kraj dla brzydkich kobiet
Ten akapit rozwija założenia poprzedniego. Czy widzieliście w grach kobietę o przeciętnej urodzie (Klara się nie liczy :))? No właśnie...


Klara na castingu do gry- z tego mogłaby być jakaś seria...

Początkowo rysunek z Tetrisem nie był kolorowany. Myślałem, że odniesienie do kształtu będzie dosyć czytelne.

Podobno gdzieś był już wykorzystany podobny motyw cywilizowania zombie. Ciekawie by to wyglądało: zombie starające się o becikowe, parkujące na miejscu dla inwalidów... Ba, zombie czytajće gazetę!


To świetny materiał na konkurs plastyczny- "Narysuj dziewczynę Zygmunta" :)

Podobało się? Jutro kolejna część.

2 komentarze:

  1. "Sutki uboczne" i "łommo" sprawiły, że spadłem z krzesła. :) Genialne.

    OdpowiedzUsuń
  2. To też i moje 2 ulubione rysunki z tego wydania :)

    OdpowiedzUsuń