niedziela, 29 stycznia 2012

712. Prasówka

W tym wydaniu "prasówki" zbiegły mi się 2 numery "CD-Action" (jak ten czas leci...). Ale po kolei...
"CD-Action" 01/2012

W "Na Luzie" tylko jeden rysunek, na dodatek bez Klary (pizza na telefon). W zimowym numerze Klara zazwyczaj świętowała swoje kolejne urodziny. Tutaj cisza i marazm...
W "Action Redaction" 5 rysunków. Niewykorzystane- TUTAJ.
"CD-Action" 02/2012

Urodzinowy, dwusetny numer "CDA". Z tej okazji ukazał się okazjonalny komiks Ottisa, w którym pojawiła się Klara. W "Na Luzie" znowu jeden rysunek, ale już z Klarą (oraz Zygmuntem i zombiakiem). Po takim zastoju motywuję się aby przysiąść do nowej serii- Klara i rok 2012. W "Action Redaction" 4 rysunki- 11 niewykorzystanych już po publikacji na blogu.
"Inżynier Budownictwa" 01/2012

Do tego wydania ilustrowałem 3 tematy- o termowizji, targach "Budma" i kanalizacji. Pisma nie mam jeszcze w ręku, nie wiem który z rysunków zawędrował do działu "Na dobry początek".

Styczeń przyniósł też mniej wesołe informacje. Ogłoszony w "CD-Action" konkurs na sobowtóra Klary nie cieszył się zainteresowaniem.
Na redakcyjnego maila przyszła tylko jedna praca, nie wiem nawet, czy mieściła się w kryteriach oceny. Nie wiedziałem, że środowisko fanowskie jest tak mało... fanowskie.

Kolejna zła informacja to zrezygnowanie z udziału w projekcie "Film z Klarą".

Straciłem cierpliwość i serce do sygnowania twarzą Klary tego projektu. Podobno ekipa nadal chce coś zrobić "w ten deseń", ale już bez Klary. Zapowiadało się dobrze, wyszło jak zawsze...

Na koniec coś optymistycznego. W ubiegłym tygodniu widziałem kolejną metamorfozę gminnego witacza. Według nowego projektu nie będzie płaską grafiką, lecz... rzeźbą. Czekam z niecierpliwością na efekt prac :)

4 komentarze:

 1. no cóż, tak bywa.. przykro mi. może po prostu ludzie nie mają talentu do rysowania. a czytelnicy cda to głównie faceci, więc z byciem sobowtórem raczej kiepsko... ale proszę się nie załamywać. rysunki z Klarą są świetne!

  OdpowiedzUsuń
 2. No cóż... Trzeba się zgodzić z anonimowym... Aktywizacja fanów nigdy nie wychodzi :/
  Ech... chyba muszę na czymś założyć konto to może szybciej komenty będą mi wychodziły :p

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe co wyrzeźbią... też jestem ciekaw... ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie najbardziej filmu szkoda ;/

  OdpowiedzUsuń