sobota, 5 lutego 2011

359. Konkurs- wyniki

Czas ogłosić wyniki blogowego konkursu ogłoszonego w ubiegłym miesiącu. Do ostatniego dnia otrzymałem 2 prace. Kilka godzin przed zamknięciem przyjmowania zgłoszeń przyszło 100% więcej prac, więc w sumie zgłoszeń było "aż" 4. Czyżby wyzwanie było tak trudne? A może nagroda nie dość atrakcyjna?
Dwie równorzędne nagrody (czarne kalendarze z grafikami) otrzymują:
JamesVoo- za multimedialną wariację na temat jednej z grafik (filmik pod TYM linkiem),
Wojtek Wojnar- za serię zabawnych dwuwierszy zainspirowanych wpisami:
Wyjaśnienie
Wanda Niemca też by chciała,
gdyby wartość euro znała.
(rysunek)
Na ból głowy najlepszym środkiem jest gilotyna.
(rysunek)
Wiatr przemian tak wieje,
że dziś mag Baltazar,
zamiast do Betlejem,
poszedłby na bazar.
(rysunek)
Choć całuje żabki
w każdą wolną chwilę,
nie jest księciem z bajki.
Tylko – zoofilem.
(rysunek)
Zamiast skalpelem,
jak chodzą słuchy,
chirurg ten zwykł ciąć
kosą Kostuchy.
(rysunek)

Gratulacje!

Konkurs może nie cieszył się powodzeniem, jednak sam blog i owszem ;) Po roku blogowania mogę stwierdzić- jest sukces! Mam stała liczbę odwiedzających i regularne wpisy. Nie chciałbym, aby zabrzmiało to zbyt egoistycznie, ale to jeden z niewielu tak często aktualizowanych blogów rysunkowych. Doceńcie to ;)
Poniżej szczypta aktualnej statystyki.


10 komentarzy:

 1. Mrrr, statystyki, wie Pan co lubię. ;>
  Co do prac konkursowych, to ocenię je po kolei (uwaga! od razu mówię, iż to tylko moje zdanie i mam nadzieję, że nikt się na mnie za nie nie obrazi):
  Recenzja filmowa- bardzo ciekawy sposób na przedstawienie swojej oceny, jednak uważam, iż przedstawia mocną nadinterpretację. O ile trafne, według mnie, są stwierdzenia, że rysunek przedstawia "Palec Boży", że niedokończenie go jest metaforą początku świata, że gwiazdy mają znaczenie, to o tyle naciągany jest ten pomysł z "poszarpanym palcem", miejsce "poszarpania" jest według mnie tylko zaznaczeniem miejsca zgięcia palca, przez co wygląda on bardziej dynamicznie, bardziej wygląda jak palec. Przyczepiłabym się też do liczby tych gwiazd. 10 owszem, jest ciekawą liczbą, ale nie dlatego, że jest 10 palców u rąk. Wydaje mi się, że autor recenzji chciał pokazać uniwersalizm liczby 10, w rzeczywistości jednak to 12 jest liczbą uniwersalną (12 godzin na zegarze, 12 miesięcy w roku, 12 gwiazd w aureoli Matki Boskiej, dzięki temu uniwersalizmowi Unia Europejska ma 12 gwiazd na swej fladze). 10 bowiem ma ciekawsze znaczenie niż to, przedstawione w filmie. Oznacza doskonałość wszechświata, uznawana była za liczbę świętą, oznaczać może też nowy ład. W każdym razie tak jak pisałam na początku- dobry pomysł i do tego świetnie wykonane pod względem technicznym.
  Dwuwiersze- no nie, tutaj już nie mam nic do zarzucenia. Świetne i zabawne. Najbardziej podobają mi się te dwa ostatnie! Gratuluję pomysłu.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To właściwie zabawa... Gwiazd było więcej, ale te były eksponowane. Autor miał pomysł, ciekawie go rozwinął i obronił. Parsknąłem przy końcowej ocenie- tu już wychylił się ponad banał (8+). Ciekawe, jak zinterpretowalibyście inne grafiki...

  OdpowiedzUsuń
 3. Może się Pan przekonać i rzucić wyzwanie. ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry pomysł na kolejny konkurs :P...

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie nagroda skusiła. Muszę znaleźć teraz miejsce na kalendarz.

  Gratuluję JamesVoo.

  Pozdrawiam

  Wojtek

  OdpowiedzUsuń
 6. O, udało się :)
  Gratuluję Wojtek :)
  @Monica - Zgadzam się z Tobą, w tej pracy jest nadinterpretacja, takie było założenie :)
  Także zgadzam się że 12 jest dużo ciekawszą liczbą, ale akurat tyle było tych "świecących" gwiazd, więc tak wyszło. Zgadzam się także że jest tak dużo merytorycznych niedociągnięć, ale niestety moja wiedza i umiejętność szukania w internecie informacji widać nie wystarczyły aby poznać więcej i dokładniejsze informacje o tej liczbie :)
  Dziękuję za krytykę, w następnej pracy, o ile coś takiego nastąpi, postaram się wyeliminować takie błędy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowite ile kultury jest na tym blogu, zarówno w notatkach, jak i w komentarzach. Szczerze to już przygotowywałam się do jakiejś małej kłótni, a tu proszę. No ale cóż, najwyraźniej do tego stopnia przyzwyczaiłam się do chamstwa, którego pełno jest w internecie, że nie przyszło mi do głowy, iż istnieją jeszcze takie miejsca. :) Cieszę się, że rozumiesz James. Zwycięzcom oczywiście gratuluję.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Następnym razem też prześlij pracę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratulacje dla Ciebie Jamesie. :) Fajnie to zrobiłeś z fajną muzyczką, graficznie to cały opis bardzo fajnie wygląda. Tylko czemu nie dałeś oceny 10/10 Swej recenzji, a tylko 8+/10 - przecież to nie CDA :D :D :D

  P.S - Marku, ciekawym wyzwaniem byłoby stworzenie konkursu w stylu: "Pojedynek mistrzów" - Mamy 3 tematy do wyboru i Ty Marku oraz Twój "przeciwnik" w tym konkursie, musicie namalować własną wizję, która się będzie odnosić do każdego z 3 różnych tematów - po stworzeniu 3 rysunków, jest głosowanie i głosują oczywiście użytkownicy Bloggera albo i może nawet forumowicze z FA (jeśli tam miałby być ten konkurs) - Chodziło by głownie o to, że ten konkurs by miał ideę taką, że jednocześnie Ty Marku jesteś jego uczestnikiem, a także Ci, którzy że tak powiem "rzucili" Tobie wyzwanie w rasowaniu - czyli zgłosili się do konkursu

  Trochę się rozpisałem ale nie wiem czy taka forma konkursu mogłaby być :)

  Pozdrawiam
  HacKNSlasHMonsteR21

  OdpowiedzUsuń